LZS Kościelec - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Pogoń Mogilno - LZS Kościelec 6:4
  • Spójnia Białe Błota - KS Notecianka Pakość 2:2
  • Hermes Radłowo - Szubinianka Szubin 1:10
  • UKS Barcin - Jeziorak Żnin 4:3

O drużynie

Kiedy drużyna seniorów LZS Kościelec awansowała do A-klasy jednym z wymogów licencyjnych uprawniających do gry w tej klasie rozgrywkowej było posiadanie drużyny młodzieżowej.W pierwszym sezonie występów na A-klasowych boiskach drużyny seniorów  udało sie odroczyc ten wymóg lecz to co nieuniknione musiało stac się faktem i drużyna młodzieżowa LZS Kościelec została zgłoszona do rozgrywek w sezonie 2010/11.Wybór w kwestii jaka to ma byc drużyna był niewielki gdyż jednym z głownych kryteriów było aby w tej drużynie mogli grac uczniowie miejscowej podstawówki na boisku której swoje mecze rozgrywa drużyna seniorów.W końcu wybór padł na Orlików.Orlicy są jak narazie najmłodszą grupą rozgrywkową której rozgrywki odbywaja się pod egidą Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Początki jak zwykle są trudne z wielu względów a przedewszystkim aspekt finansowy.Z bardzo małym budżetem jakim dysponuje nasz klub ciężko było utrzymac funkcjonowanie dwóch drużyn.Dlatego bardzo dużym wsparciem i ogromną podporą w utrzymaniu tego zespołu są rodzice częsci młodych zawodników którzy bardzo chętnie pomagaja.Zawsze możemy liczyc na pomoc w kwestii dojazdu na mecze czy zakup sprzętu dla młodych graczy.Osobnym wsparcie naszym Orlikom zaoferował p.Marek Tomczak który pomaga tej drużynie od samego początku i zawsze możemy na niego liczyc.Rówież pomocną dłoń w strone naszej młodzieży wyciągnęła miejscowa podstawówka z dyrektorem tej placówki p.Jarosławem Kotyńskim oraz nauczycielem w-f p.Zbyszkiem Szubertowskim na czele którzy widząc zaangażowanie dzieci i rodziców nie odwracają się od nas kiedy jesteśmy w potrzebie.

W chwili obecnej kadre tego zespołu stanowi dziesięciu młodych adeptów pilki nożnej nie tylko z  Kościelca ale i z kilku okolicznych miejscowości.Przekrój wiekowy jest w tej drużynie szeroki i zaczyna się od rocznika 2000 a kończy się na 2002.W związku z ograniczonym dostępem do typowego jak do tej kategorii rozgrywek boiska typu Orlik chłopcy trenują w Kościelcu na boisku szkolnym.Boisko owo będzie areną przyszłosezonowych spotkań naszej młodzieży ale już w lidze mlodzików.

Odtwarzacz

Pogoń Mogilno 6:4 LZS Kościelec
Spójnia Białe Błota 2:2 KS Notecianka Pakość
Hermes Radłowo 1:10 Szubinianka Szubin
UKS Barcin 4:3 Jeziorak Żnin

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

TURNIEJ Młodzików i Orlików w PAKOŚCI - 2013.06.29
Ładowanie...